Kategorie

MISTRZOWIE ŚWIATA U EMERYTÓW

Dnia 8 listopada 2017 roku Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gałkowie Dużym zorganizował spotkanie z  mieszkającymi w naszej miejscowości sportowcami aktualnymi mistrzami świata.
Zaproszeni zostali :
Feliks Bińkowski  – brązowy medalista Mistrzostw Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów w Australii i Nowej Zelandii,  przedstawił przebieg swojej kariery sportowej, opowiedział o ostatniej wyprawie na Mistrzostwa Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów do Nowej Zelandii,  oraz zaprezentował zdobyte w bogatej karierze medale i puchary.

Michał Bankowski – mistrz świata juniorów w karate Olimpijskim WKF w Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy, opowiadał o przygotowaniach i treningach oraz o ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów w Karate Olimpijskim na hiszpańskiej wyspie Teneryfa, w których uczestniczył. Pochwalił się również swoimi trofeami sportowymi.

 

 

Zosia  Rzepnikowska – złota medalistka Pucharu Świata w Tańcu w stylu jazz w V Baltic Dance Olimpiad w Sankt Petersburgu, uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Ponieważ Zosia zachorowała i nie mogła uczestniczyć, w spotkaniu zastąpiła ją babcia Henia Rudecka członkini naszego Związku Emerytów, która na przedstawionym nagraniu pokazała osiągnięcia młodej mistrzyni. 

Przewodnicząca naszego Związku – Ewa Czapnik serdecznie podziękowała zaproszonym gościom oraz złożyła gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, a zebrani nagrodzili Mistrzów gromkimi brawami.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze są wyłączone

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930