Kategorie

2010

Uroczystości w parafii Gałków w 2010 r.

Szopka Bożonarodzeniowa


 

 

 

 

 

 

 

 

Dożynki parafialne

W niedzielę, 5 września 2010 r. w kościele św. Trójcy w Gałkowie Dużym odbyły się dożynki parafialne, których gospodarzem było sołectwo Gałków Mały Wschód.  Jak zwykle rolnicy przynieśli do kościoła piękne wieńce i kosze z owocami. W czasie uroczystej mszy świętej dziękowano za dobre plony. Po mszy zespół śpiewaczy „Gałkowianki” wykonał wiązankę piosenek dożynkowych, a wychodzących z kościoła częstowano chlebem i miodem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizytacja ks. biskupa Adama Lepy

W dniu 29 siepnia 2010 r. odbyła się się wizytacja ks. biskupa Adama Lepy w naszej parafii.
Po mszy św. ks. biskup poświęcił nowy parking, ogrodzenie oraz nową kapliczkę-grotę z Matką Boską Fatimską, usytuowaną przy kościele. Podczas wizytacji duszpasterskiej odbyło się bierzmowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożegnanie księdza Albina Żaby

22 sierpnia 2010 r. Gałkowscy parafianie ze łzami w oczach żegnali, odchodzącego na Radogoszcz, księdza wikarego Albina Żabę.

Był z nami 4 lata. Wniósł wiele ożywienia i ciekawych inicjatyw w życie naszej wspólnoty. Duchowo wspierał i rozwinął działalność Koła Inteligencji Katolickiej, kółek różańcowych, ministrantów.Dziękowano Mu za uśmiech, dobrą radę, życzliwość, wytrwałość, a przede wszystkim za głoszenie nam Słowa Bożego i sprawowanie świętych sakramentów. Jego gorliwość i energia z jaką oddawał się tej wspólnocie zasługuje na wdzięczną pamięć w naszych sercach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa kapliczka

W dniu 15 sierpnia 2010r. we wsi Borowa przy skrzyżowaniu ulicy Długiej i Borowieckiej w lasku brzozowym została została poświęcona nowa kapliczka ufundowana przez p. Borowieckiego, na okoliczność nawiedzenia naszej parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

W dniach 8 – 9 sierpnia 2010 Parafię nawiedziła kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz przybył do Gałkowa z Kaletnika w przystosowanym specjalnie do tego celu pojeździe – samochodzie kaplicy, któremu towarzyszyły: samochód policyjny i wozy strażackie z OSP Borowa i OSP Gałków Duży. Na trasie przejazdu kawalkady zostały udekorowane pięknie nie tylko posesje, ale też droga. Gałkowianie ozdobili swoje domy i ulice polskimi flagami, symbolami religijnymi, papieskimi i maryjnymi, a także wizerunkami Matki Bożej, dając świadectwo swojej wiary. Samo nawiedzenie Obrazu poprzedziły Rekolekcje św. (5-7 sierpnia) oraz spowiedź (7 sierpnia), która miała na celu przygotowanie wiernych do tego, tak ważnego, wydarzenia religijnego. Uroczystą mszę św. sprawował arcybiskup Władysław Ziółek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkanoc 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ptasim okiem
DCIM100MEDIA DCIM102MEDIA
Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031